O nas

Jaroszówka – miejscowość położona na Dolnym Śląsku w gminie Chojnów, 18 km od Legnicy i około 25 km od Lubina. Miejscowość leży nad rzeką Czarna Woda, a treny wokół wsi są obszarem chronionym zwanym Doliną Czarnej Wody.

Jaroszówka – foto. Wojciech Równanek

W Jaroszówce znajduje się Stadnina Koni, która od lat słynie z hodowli koni pełnej krwi angielskiej. Integralną częścią stadniny był zawsze Ośrodek Sportów Konnych, który od początku 2010 roku jest samodzielnym ośrodkiem szkoleniowo-treningowym, zarządzanym przez Artura Społowicza, dwukrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich oraz wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski w dyscyplinie Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. Prowadzący ośrodek jest  wysokiej klasy trenerem z dużym doświadczeniem, w związku z czym w ośrodku odbywają  się  profesjonalne treningi i szkolenia  dla osób trenujących jeździectwo.
Poza tym w Ośrodku wykwalifikowani instruktorzy prowadzą zajęcia  nauki jazdy konnej.

Swoją działalność na terenie Ośrodka Sportów Konnych w Jaroszówce Artur Społowicz rozpoczął od wymiany podłoża w hali (patrz Galeria), dzięki czemu możliwe są treningi w okresie zimowym i organizacja halowych zawodów w skokach. Planowana jest sukcesywna modernizacja Ośrodka oraz kontynuowanie tradycji organizacji otwartych zawodów zarówno w WKKW jak i w skokach.