14-15 czerwiec Ogólnopolskie Zawody WKKW

W miniony weekend odbyły sie w naszym Ośrodku krajowe zawody WKKW. Przy wyjątkowo zmiennej pogodzie 140 par  zawodnik-koń walczyło o jak najlepszy wynik.
W klasie LL dwa pierwsze miejsca zdobyli reprezentanci Czech: Lukas Letal i Evelina Jonasova, trzecie miejsce zajął Szokaluk Adrian z JKS Jaroszówka. W tej klasie nasz klub KJ Jaroszówka reprezentowały Martyna Kucharska na Davi-R, która zajęła ostatecznie 13 lokatę i Paulina Barna, która po  niefortunnym upadku konia na parkurze (poślizg) niestety została wyeliminowana.
W eliminacjach OOM nistety nie startowało wiele koni. Tylko jedna para ze wszystkich startujących w eliminacjach nie ukończyła zawodów, pozostałym życzymy szczęscia w finale.
W klasie L wystartowało 31 koni. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Śliwińska na Sonecie z LKS Stragona Strzegom. Drugie wywalczył reprezentant Czech Miroslav Prihoda, a trzecie zawodniczka KSR Trial Chorzów Klaudia langer dosiadająca AC DC.
Do konkursu klasy P zgłosiło się 28 par. Pierwsze miejsce zajął zawodnik  JKS Dako Galant Skibno Paweł Spisak na koniu Homerun. Drugie miejsce zajęła Anna Łopato a trzecie Michał Hycki na Cyrano. Udany start zaliczyła też zawodniczka naszego Klubu – Aleksa Karlińska , która na siwym wałachu Bonifacy II zajęła wysoką szóstą lokatę.
Konkurs CNC1* okazał się wyjatkowo trudny gdyż na 35 startujących par, ukończyło tylko 21.  Pierwsze miejsce zajął Mateusz Sarnecki z odległego klubu LKS Białka, drugie miejsce wywalczyła Wktoria Knap na doświadczonym wałachu Orsk, a trzecie zajął  „nasz” zawodnik-Piotr Dąbrowski na ogierze Pakiet. W tym konkursie startowały jeszcze 3 pary z naszego klubu. 9 miejsce zajęła Aleksa Karlińska na klaczy Mika, 12 wywalczyła Sylwia Kupczyk na Dysart Cavalier i 14 miejsce zajęła ta sama zawodniczka dosiadająca drugiego ze swoich koni  Right You Be.
Dzięki pogodzie, która nam jako organizatorom dopisuje już od kilku lat, zawody odbyły się bez niespodzianek.