2. EDYCJA ŚWITOŃ-PACZKOWSKI TOUR ZA NAMI.

Katarzyna Stapor i ASPAN

W weekend 11-12 czerwca odbyły się u nas w Ośrodku drugie zawody z cyklu Świtoń-Paczkowski Tour. Ładna pogoda sprzyjała miłej atmosferze, a frekwencja zawodników gwarantowała sporo emocji.
W zawodach wystartowało w sumie 82 pary. Pod względem sportowym zawody były bardzo emocjonujące: aż do ostatniej próby wyniki na czołowych miejscach ulegały zmianie. W najtrudniejszej serii CNC1* najlepiej spisali się młodzi jeźdźcy. Pierwsze miejsce i główna nagrodę (udział w klinice z mistrzem świata Michaelem Jungiem) zdobyła Jagoda Smoleńska z klubu SKJ Trawers na wałachu Lublin, drugie miejsce wywalczyła Wioleta Hajnos na Jany z klubu KJ Facimiech, a na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Korycka na Bardo. Start na naszych zawodach był ostatnim sprawdzianem dla młodych jeźdźców przed Mistrzostwami Polski Młodych Jeźdźców, które odbędą się za 2 tygodnie w Strzegomiu. Konkurs klasy P zdominowała Katarzyna Miętus z klubu KJ Five Oaks zdobywając pierwsze miejsce na wałachu Metro i trzecie na wałachu Emigrant M. Drugie miejsce wywalczyła Agata Gil na ogierze Totmes z klubu JKS Gostchorze. Zwyciężczyni konkursu otrzymała bilet vip na klinikę z Michaelem Jungiem. Taki sam bilet otrzymał zwycięzca konkursu klasy L o Nagrodę ST Hippolyt doświadczony zawodnik Piotr Piasecki na koniu Major. Drugie miejsce w tym konkursie zajęła Małgorzata Garus na Libero z klubu JKS Jaroszówka, a trzecie miejsce wywalczył zawodnik tego samego klubu Ksawery Śniegucki na Daisy. Nagrody w konkursie klasy L sponsorował generalny dystrybutor pasz i suplementów St Hippolyt. Pierwszą nagrodę w klasie LL zdobyła zawodniczka z Czech Andrea Beranova na klaczy Cipera, drugie miejsce zajął Tadeusz Pietrykowski na wałachu Fenix, a trzecie wywalczyła Anna Królikowska z klubu SKJ Trawers na Bona Fide.
W plenerowej scenerii zawodów wspaniale prezentowały się samochody generalnego sponsora zawodów: Auto Salon Świtoń-Paczkowski z Lubina. Zawodnicy walczyli  o główne nagrody ufundowane przez  firmy: HorseSport, Agencję Jeździecką Anna i Artur Bober oraz  St Hippolyt.