Międzynarodowe i Ogólnopolskie Zawody WKKW 13-14.04.2013

W drugi  weekend kwietnia w Ośrodku sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka odbyły się pierwsze w tym sezonie w Polsce Międzynarodowe i Ogólnopolskie Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Zawodnikom i widzom sprzyjała wiosenna pogoda, zawody odbyły się jak zwykle w sportowej, pełnej emocji atmosferze.
W konkursie klasy LL zawodnicy walczyli o nagrody ufundowane przez firmę NTB Tomasz Ochab dystrybutora firmy Eggersmann. Pierwsze miejsce zajęła Julia Ślązak na koniu Nika Ewita, drugie miejsce wywalczyła Agata Ciszek na Josie, a trzecie zawodniczka Klubu Jeździeckiego Szarża Magdalena Paraszczuk na koniu Peregrin. W klasie L zawodnicy walczyli o nagrody ufundowane przez firmę PSI Equestrian Consulting. Pierwsze miejsce w tej klasie zajął doświadczony zawodnik SKJ Gryf Biały Bór Łukasz Kaźmierczak na koniu Marco, na drugim uplasowała się Katarzyna Stąpor reprezentująca LKS Stragona Strzegom na koniu Diadem, a trzecie miejsce wywalczyła zawodniczka naszego klubu Aleksa Karlińska na pięknym karym Remiksie.
W klasie P prowadzenia nie oddała Julia Elzanowska na Spinway Memento, drugie miejsce zajęła Wiktoria Knap z ZKS Drzonków na Orsku a trzecie wywalczył Aleksander Kadłubowski z Klubu Jeździeckiego Strzała Krubiczew na Dropie. Pierwszych trzech zawodników otrzymało nagrody ufundowane przez firmę Thule.
W klasach międzynarodowych wystartowało wielu zawodników spoza granic naszego kraju walcząc o nagrody finansowe. W klasie CIC* pierwsze miejsce zajął Aleksander Kadłubowski na ogierze Devin du Maury, drugie miejsce zajął zawodnik z SKJ Gryf Biały Bór Łukasz Kaźmierczak na klaczy Bora, a trzecie miejsce zajęła zawodniczka z Czech Barbora Pospisilova nakoniu Biba Classy. W kategorii CIC** zwycięstwo wywalczyła zawodniczka LKS Stragona Strzegom na koniu Aspan, drugie miejsce zajął młody zawodnik z ZKS Drzonków  Michał Knap, a trzeci był zawodnik z Niemiec Bernd Backhaus, który również startował w kategorii CIC* zajmując wysokie 6 miejsce.
Zawody się udały, w ten pierwszy tak naprawdę letni weekend widzowie dopisali kibicując zawodnikom do samego końca. Zapraszamy na kolejne zawody 21-23. czerwca.