Międzynarodowe zawody WKKW 12-13. kwietnia.

W miniony weekend 12-13 kwietnia na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka odbyła się I Eliminacja Pucharu Polski WKKW w sezonie 2014. Zawodnicy rywalizowali o punkty rankingowe w dwóch konkursach międzynarodowych (CIC** i CIC*) oraz w trzech konkursach krajowych (klasa P, L i LL).

W kategorii Seniorów liderem został Kamil Rajnert reprezentujący barwy klubu CSJ Coval Biały Bór, który zwyciężył w konkursie CIC**. Na drugim miejscu w tej kategorii jest Paweł Warszawski z LKJ Gabon Walewice, który zdobył 56 pkt. za 3 m-ce w konkursie CIC**, a trzecie miejsce zajmuje Mariusz Kleniuk (LKJ Hippologia Strzegom), który uplasował się na 5 miejscu w tej samej klasie.

W kategorii Juniorów prowadzi Anna Łopato reprezentująca barwy ZKS Drzonków, która zajęła 5 miejsce w konkursie CIC*, drugie miejsce zajmuje Michał Hycki (KJ Szarża Bolęcin), a miejsce trzecie reprezentantka gospodarzy Sylwia Kupczyk (KJ Jaroszówka).

Liderem w kategorii Juniorów Młodszych (14-15 lat) została Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), która od ubiegłego sezonu rywalizuje w konkursach międzynarodowych i zajęła 4 miejsce w konkursie CIC*, na drugim miejscu znajduje się Katarzyna Łyczykowska (SKJ Trawers Warszawa), a na trzecim Zuzanna Januszewska z LKS Dragon Nowielice. W debiutującej w tym sezonie kategorii Młodzików (11-13 lat) po pierwszej Eliminacji na prowadzeniu znajduje się Michał Konarski z LKS Stragona Strzegom.

A poniżej list delegata technicznego zawodów CIC**/CIC* Dava Thompsona dotyczący jego wrażeń po pierwszym pobycie w Polsce:

„As I arrived at the event I was impressed by the compactness of the site. Competitors, grooms, owners and spectators were not going to have to walk very far to see all three phases.
The Dressage arena was well placed allowing all to view the competitors but not disturbing them. The Show Jumping itself was fairly straightforward for the 1* competitors but caused a lot of penalties for the 2* combinations. So this certainly wasn’t going to be a dressage competition!
Cross Country Day was exciting as in both classes the lead kept changing. More penalties in the 1* compared to the 2*. So to the prize giving which was not mounted but the prize winners still did their „lap of honour” around the trade stand area.
I really enjoyed my week in Poland and at Jaroskowa in particular. The organisation was great, cross country courses well designed and the whole competition was a success. I particularly appreciated the friendliness and fun that I had at Jaroskowa!”

A my zapraszamy na kolejne zawody w Jaroszówce w dniach 14-15.06.2014 – Strefowe Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.