MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA WKKW 2011.

W trakcie zawodów z cyklu Świtoń-Paczkowski Tour rozegrane zostały Mistrzostwa Dolnego Śląska  w konkurencji WKKW.  Po przeanalizowaniu list startowych Mistrzostwa zostały rozegrane  w trzech kategoriach wiekowych: juniorów młodszych (klasa L), juniorów (klasa P) oraz seniorów (klasa CIC1*).
W kategorii jeźdźców najmłodszych pierwsze miejsce i złoty medal  zdobyła Sylwia Kupczyk na kucu Jos z klubu  JKS Jaroszówka,  druga byla zawodniczka LKS Stragona Strzegom Tola Armańska na Sonecie, a brązowy medal zdobyła zawodniczka naszego klubu KJ Jaroszówka Julia Ogrodnik na klaczy Penelopa. Poza podium na czwartym miejscu uplasowała się Nela Tomaszewicz  na Sonecie z LKS Stragona Strzegom.
MDŚl. w kolejnej  kategorii  wiekowej – juniorów została rozegrana w konkursie klasy P.  W tej kategorii złoty medal zdobyła zgodnie z obowiązującymi przepisami również Sylwia Kupczyk startująca tym razem na klaczy Selvina. Tuż za nią i medal srebrny zdobyła  zawodniczka naszego klubu Aleksa Karlińska startująca w tej klasie na klaczy Mika. Trzecie miejsce zajęła zawodniczka klubu JKS Jaroszówka Klaudia Smaza na wałachu Krok w Krok, a czwarte Patrycja Tabisz na Karunie z LKS Stragona Strzegom.
Mistrzostwa w kategorii seniorów odbyły się w konkursie klasy CIC1*. Niestety ze wszystkich startujących zawodników z Dolnego Śląska zawody ukończył tylko Szymon Nachotko na wałachu Ukłon zdobywając tym samym złoty medal Mistrzostw Dolnego Śląska.
Mamy nadzieję, że większa obsada mistrzostw w kategoriach juniorzy młodsi i juniorzy zaprocentuje w przyszłości zwiększeniem frekwencji w kategorii seniorów.