NASI NA FESTIWALU JEŹDZIECKIM W BABORÓWKU.

 

Julia i Penelopka
Aleksa i Mika

W dniach 16-17. lipca w Baborówku odbyły się międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, na których startowało aż pięcioro zawodników naszego klubu. Najliczniej reprezentowaliśmy barwy Klubu w konkursie klasy L, w którym startowały: Olga Mieszczak na klaczy Jegra, Julia Ogrodnik na Penelopie, Aleksa Karlińska na Mice oraz Artur Społowicz na wałachu Bonifacy II. W tej klasie najlepszy start zaliczył nasz utytułowany zawodnik Artur Społowicz, który wywalczył wysokie 4 miejsce. Życiowy start zaliczyła para Aleksa Karlińska i Mika, zajmując miejsce 10. Kolejna nasza zawodniczka Olga Mieszczak na swojej klaczy Jegra ukończyła zawody na 17 miejscu. Julia Ogrodnik na Penelopie   pomimo wyłamania w krosie zajęła 20 lokatę.
W klasie CIC1* reprezentowały nasz klub 3 pary: Katarzyna Stąpor na ogierze Aspan oraz Artur Społowicz na wałachach Grubianin i Harbuz. Pierwsza para po dobrym wyniku w ujeżdżeniu, dwóch zrzutkach na parkurze i przejechanym na

Artur i Grubianin

czysto krosie zajęła ostatecznie 10 miejsce. Artur Społowicz na Grubianinie wywalczył miejsce 9. Niestety Harbuz po dobrym starcie w ujeżdżeniu i wyjątkowym parkurze (Nagroda Burmistrza Miasta Szamotuły) nie ukończył krosu.
W sumie start zawodników KJ Jaroszówka na pięknych zawodach w Baborówku można uznać za udany. Czekamy na kolejne zawody w Sopocie.