OSTANIE ZAWODY Z CYKLU ŚWITOŃ-PACZKOWSKI TOUR.

W weekend 7-9 października odbyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu Świtoń-Paczkowski Tour. Pomimo październikowych chłodów i zachmurzonego nieba  udało się rozegrać wszystkie konkurencje w niemal  bezdeszczowej aurze.  Dzięki sponsorom i organizatorom  zawody nabrały rozmachu, co było widać na każdym kroku.
Nasze zawody były  ostatnimi zawodami WKKW w sezonie, dzięki czemu gościliśmy zawodników z całej Polski, Czech oraz Niemiec.
W najtrudniejszej międzynarodowej serii CIC2* organizowanej u nas po raz pierwszy wystartowało w sumie 10 koni. Zwyciężył czeski zawodnik Peter Myska na koniu SANDRIK, drugie miejsce wywalczyła Joanna Skibińska z ZKS Drzonków na IRTYSZU, a trzecie miejsce zajęła zawodniczka LKS Stragona Strzegom Małgorzata Borysiuk na wałachu KANSAS. W klasie CIC1* również dominowali zawodnicy z Czech. Pierwsze miejsce zajęła Gabriela Slavikowa naVANESSA MAE , drugie miejsce zajął polski zawodnik Szymon Nachotko na wałachu UKŁON zajmując jednocześnie pierwsze miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategorii seniorów. Trzecie miejsce w klasie CIC1* zajęła  czeska zawodniczka Kristyna Dostalova na koniu LESTER.
W klasie P zwyciężyła Agata Gil  z klubu JKS  Gostchorze na ogierze TOTMES , drugie i trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki z Czech Karolina Stepankova i Lucie Nemeckova. Klasa L również została zdominowana przez czeskich zawodników. Pierwsze miejsce zajął Petr Vancura na QUIDO-S, drugie Marcela Seda na GUNTHER`S-AS, a trzecie miejsce zawodniczka klubu JKS Jaroszówka Sylwia Kupczyk na kucu JOS zwyciężając jednocześnie w Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategorii juniorów młodszych. Ta sama zawodniczka zgodnie z obowiązujacymi przepisami zajęła równiez pierwsze miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategorii juniorów startując w klasie P na klaczy Selvina. W klasie LL zwyciężyła Klaudia Smaza na kucu Jowisz , a miejsca drugie trzecie i czwarte zajęła na trzech swoich koniach czeska zawodniczka Pavlina Pejrilova.
Dziękujemy sponsorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu zawodów organizowanych w naszym ośrodku. W tym roku to już koniec sezonu otwartego. Zapraszamy tradycyjnie w przyszłym roku w kwietniu.