Pierwsze zawody WKKW w marcu.

W sobotę 31. marca w ośrodku sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka odbyły się pierwsze w tym sezonie w Polsce Ogólnopolskie Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. W czterech rozegranych klasach wzięło udział w sumie  69 par. Zawodnicy dzielnie walczyli o jak najlepszy wynik, starając się nie zwracać uwagi na, delikatnie mówiąc, niesprzyjającą aurę. Wiatr, śnieg, grad i deszcz nie zniechęciły zawodników.
W klasie LL wygrał Ksawery Śniegucki  z klubu JKS Jaroszówka na klaczy Dzieża, drugie  i czwarte miejsce zdobyła Agnieszka Piłat  a trzecie miejsce wywalczył Tadeusz Pietrykowski z JKS Trawers na wałachu Welon. Konkurs klasy L wygrała zawodniczka bez przynależności klubowej Julia Elzanowska na ogierze Spinway Memento, drugie miejsce zajął reprezentant Czech – Petr Vencura na Quido-S, a trzecią lokatę zajęła zawodniczka klubu ZKS Drzonków Wiktoria Knap na klaczy Rodezja. W klasie P wystartowało 13 par  z czego 11 ukończyło. Pierwsze miejsce zajęła  zawodniczka z Czech Gabriela Slavikova na Vanessa Mae, drugie miejsce wywalczyła na swoim drugim koniu Wiktoria Knap na klaczy Reja, a na trzecim miejscu uplasował się zawodnik klubu ZKS Drzonków Marek Modelewski dosiadający konia Da Vinci. Najtrudniejszy konkurs klasy CNC1* wygrała zawodniczka naszego klubu KJ Jaroszówka Aleksa Karlińska na wałachu Harbuz, drugie miejsce wywalczyła ta sama zawodniczka dosiadając tym razem klaczy Mika, a trzecie miejsce zajął Michał Hycki z klubu KJ Szarża Bolęcin dosiadając ogiera Mg Polaco.
Pomimo kiepskiej pogody zawody były udane, zawodnicy cieszyli się z rozpoczęcia sezonu i czekają na następne zbliżające się zawody – również w Jaroszówce w dniach 14-15 kwietnia.