PODSUMOWANIE HALOWYCH ZAWODÓW.

Powoli kończymy sezon halowych zawodów w Ośrodku Sportów Konnych w Jaroszówce.  W sumie zorganizowaliśmy trzykrotnie zawody w ujeżdżeniu, a zawody w skokach przez przeszkody  odbyły się pięciokrotnie. W zawodach gościliśmy w tym sezonie jeźdźców z  klubów:WKS Śląsk,  „Rancho” Poznań, AKU Thomson, OSKiH Sobin, LKS Stargona Strzegom, SKJ Tradycja, Karkonoskiego Klubu Jeździeckiego, Klubu Jeździeckiego Hubert oraz tradycyjnie z KJOSK Jaroszówka i naszego klubu KJ Jaroszówka, a także zawodników niezrzeszonych.


Podsumowując wyniki całego sezonu w dyscyplinie ujeżdżenie: w klasie P-3 dominował klub „Rancho” Poznań – startująca w barwach tego klubu Sylwia Surmiak na  koniu CAREFOUR-WM  zajęła trzykrotnie pierwsze miejsce, a w klasie C-3 dwukrotnie pierwsze miejsce na koniu FART. Zawodniczka Julia Żylińska z OSKiH Sobin na koniu BELFAST zajmowała pierwsze miejsca w konkursie L-4 oraz P-3.Często startowała u nas zawodniczka z KKJ Katarzyna Wołoszyn na klaczy Korida-P zajmując pierwsze i trzecie miejsce w klasie L-4 oraz drugie w P-3. W klasie N-6 w zawodach regionalnych dominował AKU Thomson i zawodniczka Klara Malinowski na koniu RUBINHALL oraz Sylwia Studnicka na SEKSTON SKECZ. W tej klasie wyróżniła się też Agniszka Dutka na CHESTER z klubu KJ Hubert. Tradycyjnie w tej klasie startowała też Daria Szymańka na klaczy SKY STAR i KREACJI. W klasie C-3 oprócz FARTA startowały jeszcze Aleksandra Chachulska na koniu REKTOR, Martyna Musiał na koniu BENTLEY oraz niezrzeszona Izabela Dyrek na koniu KOLIBRI`S AS II. Ta ostatnia zawodniczka zajęła pierwsze miejsce w konkursie klasy CC-4 w ostatnich  zawodach, które odbyły się 5. marca. Warto dodać, że w trakcie ujeżdżeniowych zawodów 5.marca mogli wystartować zawodnicy  w czworobokach z dyscypliny WKKW. Krajowy program WKKW w klasie L wygrała Sara Nicpoń na NEW PORT, drugie miejsce zajęła Paulina Piórkowska na klaczy SCHILLA, trzecia była Aleksandra Tyrańska na PANAMIE, czwarty Paweł Baryluk na SAMSONIE, a piąte miejsce zajęła Patrycja Miszkiel na koniu CEZAR.
Zawody w skokach przez przeszkody cieszyły się większą popularnością zarówno wśród zawodników jak i wśród kibiców. Największa frekwencja we wszystkich zawodach w tej dyscyplinie była w konkursach dla kuców, klasy LL i L. Mniej obsadzone były konkursy klasy P i N. Mamy nadzieję, że w tym roku uczestnicy konkursów klas niższych podniosą swoje umiejętności i w przyszłym halowym sezonie wystartują w klasach P i N. W drugiej części sezonu zimowego na parkurze pojawił się nowy komplet przeszkód. Stojaki o węższych  frontach  ułatwiły gospodarzowi toru  budowę parkurów, które stały się bardziej kolorowe a tym samym ciekawsze  dla widzów i zawodników.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w zawodach i zapraszamy na pierwsze zawody sezonu otwartego, które odbędą się w naszym Ośrodku 16-17 kwietnia.