Zawody Międzynarodowe, MPJ i III edycja PP w WKKW 21-23.06.2013

W ostatni  upalny weekend, od  21 do 23 czerwca na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz – Jaroszówka odbyły się Międzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w ramach których odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów.  Zawody te były  III Eliminacją Pucharu Polski WKKW. Zawodnicy rywalizujący w ramach Pucharu Polski WKKW zdobywali punkty rankingowe w aż 6 konkursach: CNC LL, CNC L, CNC  P, CIC*, CIC** oraz CCI*.
W ramach konkursu CCI* rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów,w których walka toczyła się do końca. Po ujeżdżeniu i crossie prowadziła Zuzanna Burkert na Lublinie, przed Aleksandrem Kadłubowskim i Wiktorią Knap na Orsku. Próbę skoków jako jedyna bez punktów karnych pokonała Wiktoria, ale Zuzanna Burkert miała przewagę na tyle dużą , że jedna zrzutka nie przeszkodziła jej w zdobyciu złotego medalu Mistrzostw Polski Juniorów i awans na drugie miejsce w rankingu Pucharu Polski WKKW.  Drugie miejsce zajęła Juniorka Młodsza Wiktoria Knap, a trzecie Aleksander Kadłubowski . zW otwartym konkursie tej klasy zwyciężyła Magdalena Majchrzak na Czakir-LP, a kolejne miejsca zajęli kolejno nasze juniorki: Zuzanna Burkert i Wiktoria Knap.
W najtrudniejszym konkursie zawodów – CIC** rywalizacja toczyła się między reprezentantami Polski Pawłem Spisakiem i Pawłem Warszawskim. Po ujeżdżeniu i krosie prowadził Spisak na Pasji, ale dwie zrzutki w parkurze, przy bezbłędnym przejeździe Pawła Warszawskiego na Filerze sprawiły, że to właśnie Warszawski zwyciężył w CIC** spychając Pawła Spisaka na miejsce piąte. Drugie miejsce w tym konkursie zajął zawodnik z Niemiec Bernd Backhaus na Herr Poitzmann. Trzecie zajął ponownie Paweł Warszawski na drugim swoim koniu – klaczy Fuksja.
W zawodach Międzynarodowych odbyła sie jeszcze klasa CIC*, w której startowało w sumie 20 koni. Próba krosu okazała się wyjątkowo trudna – aż 6 koni nie ukończyło krosu. Ostatecznie te kategorię wygrał Mariusz Kleniuk na klaczy Winona, drugie miejsce  ponownie niemiecki zawodnik Bernd Backhaus tym razem na koniu Nils 117, a trzecie miejsce wywalczył Jacek Gałczyński na Promesie.
Zawody odbyły się  w  pierwszych letnich upałach co nie ułatwiało startów zawodnikom. Organizatorzy dopilnowali jednak by teren Ośrodka był silnie nawilżony aby kurz i pył nie dokuczał koniom i zawodnikom.
Pogoda dopisała, więc mit o „deszczowych  zawodach” w Jaroszówce można schować do lamusa.